En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Öğrenci, Öğretmenin Başına Poşet Geçirdi! (Videodaki kişinin öğretmen değil öğrenci olduğu açıklandı)

Genel 28.03.2022, 13:18

Basına düşen haberlerde, derse giren öğretmeninin arkasından yaklaşan bir öğrenci, sınıfta herkesin içinde öğretmeninin başına poşet geçirdiği görülüyordu. O anlar sosyal medyadan "Dersinden kaldığım hocayı paket yapıyorum" notuyla paylaşılmıştı.

İlgili videoya ilişkin açıklama Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden geldi.

İl MEM,  videodaki kişinin öğretmen olmadığını, olayın şaka amaçlı olarak iki öğrenci arasında geçtiğimi açıkladı.

Yorumlar (3)
Kasr-ı Nihayet 2 yıl önce
Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, bu videoyu çeken öğrenciler ile yakınlık dereceleri nedir ?
Kasr-ı Nihayet 2 yıl önce
İYİ GÜNLER, ÖĞRETMENLERİN SESLERİNİ DUYURABİLDİKLERİ BİRKAÇ SITELERDEN BİR TANESİ ILDUĞUNUZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. BU TÜR HABERLER, SINIF İÇERİSİNDEKİ ÖĞRENCİLERİN DAVRANIŞLARININ ÖRNEKLERİ DİRLER. BU NEDENLE; BU TÜR HABERLERİ, KINAMIYOR, AKSİNE FİİLEN DERS YAPAN ÖĞRETMENLERİN HANGİ ORTAMDA DERS YAPMAKTA OLDUKLARINI VE ÖĞRENCİ ADI ALTINDA SINIFTA BULUNAN KİŞİLERİN NE TÜR DAVRANIŞLAR İÇERİSİNDE BULUNDUKLARINI APAÇIK GÖSTEREN DELİLLER OLARAK GÖRMEKTE YİM. FİİLEN DERS YAPAN ÖĞRETMENLERE, HERHANGİ BİR İHBAR DOĞRULTUSUNDA, ANINDA SORUŞTURMA AÇAN ÖĞRETMEN KÖKENLİ VE ZİHNİYETLİ MÜFETTİŞLER, NEDEN BU ÖĞRENCİLERE SORUŞTURMA CESARETİNİ GÖSTEREMEMİŞLER DİR ? BU TÜR KİŞİLERİN VELİLERİ OLAN VE HER OLAYDA ÖĞRETMENİ ŞİKAYET EDEN VELİLER, İŞTE ÇOCUKLARINIZIN DURUMU BU DUR. O VELİLER, ŞU GERÇEĞİ BİLMEKTEMİ DİRLER ? MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, MÜFETTİŞ VEYA OKUL MÜDÜRÜ, BU TÜR ÖĞRENCİLERİN İŞLEMİŞ OLDUKLARI BİR SUÇU, GEREKLİ MERCİİLERE İHBAR ETMEMEK VE BİLDİRMEMEK SURETİ İLE ONLARI KORUMA MECBURİYETİNDE OLDUKLARINI BİLMEKTE MİDİRLER ? BU GERÇEĞİ, BU TÜR ÖĞRENCİLER, BİLMELİ VE FARKINDA OLMALI DIRLAR. BİR OKUL MÜDÜRÜNÜN YAKININA, BU TÜR ÖĞRENCİLER TARAFINDAN YAPILAN SALDIRI DURUMUNDA; OKUL MÜDÜRÜ VEYA MEM MÜDÜRÜ, DENETÇİ VEYA DENETMENİN GÖREVİ: SUÇU, GEREKLİ MERCİİLERE İHBAR ETMEYİP, YAKININA SALDIRAN ÖĞRENCİLERİ KORUMAK TIR. BU NEDENLE; BU TÜR HABERLER, 'EĞITİM'DE İYİ ÖRNEKLER' E VERİLMELİ DİRLER. TEŞEKKÜRLER.
Kasr-ı Nihayet 2 yıl önce
KONUŞMA DİLİ'NDE; 'DOLAYLI ANLATIM' VAR DIR. KASTAMONU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, NEDEN BU ŞEKİLDE BİR HABER YAPMA GEREĞI DUYMUŞ TUR ? İŞLEMİŞ OLDUKLARI BİR SUÇTAN DOLAYI HAKLARINDA BİR 'CEZA DAVASI' AÇILMIŞ OLAN ÖĞRENCİ ADI ALTINDA OKULDA BULUNAN KİŞİLERE, MAHKEME HAKİMİ, CEZA VERSE DAHİ, SAVCI CEZAYA İTİRAZ EDER. BİR PSİKOLOJİK DANIŞMAN VE REHBER'İN YAKININA KARŞI BU TÜR ÖĞRENCİLERCE BİR SUÇ İŞLENİRSE, PSİKOLOJİK DANIŞMAN VE REHBER'İN GÖREVİ, YAKININA KARŞI SUÇ İŞLEYEN ÖĞRENCİLER LEHİNE UYGULAMALARDA BULUNMAK TIR. 'ÇİVİ, ÇİVİYİ SÖKER.'